تبلیغات
مداد کاغذی - اقدام پزوهی(ارتقاء علاقه مندی دانش آموزان به درس فارسی )
هر معلم در طول سال تحصیلی به موارد و مشکلاتی بر می خورد که سعی دارد آنها رامرتفع سازد . و یا گاهی سعی می کند توانایی های بالقوه را در دانش آموزانش به فعلیت برساند یا در شکوفایی استعداد دانش آموزانش گام بردارد . اما این مهم میسر نمی شود مگر اینکه معلمی پژوهنده ، متعهد و با حوصله باشد که از اولین مشکل پیش آمده و یا نشانه های استعداد های نهفته دست به کار شده و اقدامات لازم را در این جهت انجام دهد .
با توجه به اینکه درس فارسی در دوره ابتدایی و ادبیات در دوره متوسطه مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته است . بر آن شدم تا اقدام پژوهی انجام دهم و علاقه مندی را به این درس در دانش آموزان ارتقا دهم .
 در پایه ششم کتاب فارسی (خوانداری و نوشداری) از درجه اهمیت فراوانی برخوردار است و پیش زمینه و چکیده اکثر مطالبی است که در دوره متوسطه فراگیر تر و کامل تر می آموزند.و چون دانش آموزان و خانواده ها نسبت به این کتاب توجهی ندارند و چون زبان رسمی کشور است آن را ساده می پندارند و به راحتی و بدون آنکه چیزی بیاموزند از کنار قواعد و دستور زبان فارسی ، معانی و بیان نهفته در آن و یا اشعار و نثرهای بزرگان ادب فارسی با بی تفاوتی می گذرند و به اهمیت این کتاب مهم در دوره های دیگر تحصیلی واقف نیستند و آموزش را اصولا در یادگیری ریاضی و یا انجام پاره ایی از آزمایشات علوم می دانند .
همانگونه که ذکر شد به دلیل اهمیت فارسی در پایه ششم و مشاهده بی علاقگی دانش آموزان به درس ادبیات و نمرات پایین این درس و همچنین عدم به خاطر سپاری مطالب کتاب، و همچنین در درس املاء و انشاء عدم خلاقیت را به چشم دیدم . پس احساس کردم که باید اقداماتی پژوهشی انجام داده و دانش آموزانم را به درس فارسی (املاء -انشاء - خوانداری و نوشداری) علاقه مند سازم .


Image result for ‫شکل دانلود‬‎
جهت مشاهده متن کامل اقدام پژوهی


طبقه بندی: آموزشی، ادبی،
برچسب ها:اقدام پژوهی، شکوفایی استعدادها، بالقوه، بی علاقگی، ادبیات، فارسی، به فعلیت رساندن استعدادها،

[ سه شنبه 17 شهریور 1394 ] [ 10:17 ب.ظ ] [ ف خاموشی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه