تبلیغات
مداد کاغذی - تمرینهای موثر جهت تقویت حافظه
تمرین 1

کتابی را بیاورید کلمات یک صفحه از کتاب را بشمارید .البته از یک پارا گراف شروع کنید و دوباره صفحه را بشمارید . وقتی از شمارش صحیح مطمئن شدید حالا با چشم و به صورت ذهنی دوباره کلمات را شمارش کنید.

تمرین 2

 در ذهن خود از1 تا100 را معکوس شمارش کنید.

تمرین 3

 از 100 تا 1 را سه  تایی کم کنید.

تمرین 4

یک کلمه یا طرح ساده را در ذهن خود به مدت 5 دقیقه تکرار کنید و هنگامی که بهتر تمرکز کردید . این کار را به مدت 10 دقیقه انجام دهید.

تمرین 5

یک سیب را بردارید و به آن نگاه کنید .تمام زوایای آن را بررسی کنید و فقط به سیب فکر کنید نه به شکل و اندازه و قیمت آن و بعد از تمرکز کامل بر آن ، سیب را ببویید و لمس کنید.

تمرین 6

بعد از انجام تمرین 5 یعنی تمرکز بر روی سیب حالا چشمان خود را ببندید و سیب  ، بو و مزه آن را احساس کنید.این تصور را هر چه بیشتر در ذهن خود شفاف کنید.اگر نتوانستید چشمان خود را باز کنید و تمرین 5 را مجددا انجام دهید.

تمرین 7

یک شی ساده مثل بشقاب، لیوان ،قاشق و یا چنگال رابردارید و بر روی آن تمرکز کنید. در مدت تمرکز به چیز دیگری غیر از آن فکر نکنید. به اسامی و یا کلمات مربوط به شی مورد نظر نیندیشید.فقط به شی نگاه کنید.

تمرین 8

بعد از مهارت در تمرینهای قبل ،یک شکل هندسی مثل دایره،مربع،مثلث و ... را روی کاغذ رسم کنید و آن را به دلخواه رنگ بزنید و روی آن تمرکز کنید .فقط به شکل فکر کنید و افکار نامربوط را از خود دور کنید.

تمرین 9

شکلی را که در تمرین 8 رسم و رنگ آمیزی کرده اید را این بار با چشمان بسته تجسم کنید و روی آن متمرکز شوید .اگر نتوانستید چشمان خود را باز کنید به شکل هندسی نگاه کنید و آنگاه دوباره چشمان خود را ببیندید و تمرکز کنید.

تمرین 10

سعی کنید برای 5 دقیقه به هیچ چیز فکر نکنید. وقتی شما تمرینهای قبل را با موفقیت انجام دهید ،نوبت به این تمرین می رسد. و این با تمرین دیگر به هیچ چیز فکر نمی کنید و انجام این تمرین برای شما راحت و آسان می شود.

طبقه بندی: آموزشی،
برچسب ها:تمرکز، تقویت حافظه، تمرینهای 10 گانه، تمرکز حواس،

[ یکشنبه 4 بهمن 1394 ] [ 11:50 ب.ظ ] [ ف خاموشی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه